Lähtölista 1-tason kouluratsastuskilpailut su 18.10.2015

17.10.2015

LÄHTÖLISTA  sunnuntai  18. lokakuuta 2015  klo 11:00

Melkkilän Ratsastajat ry 

 

Verryttely tapahtuu ulkokentälle ja itse kilpailu maneesissa. Maneesissa on suorittavan ratsukon lisäksi aina yksi odottava ratsukko odotusalueella ja seuraava valmistautuva ratsukko tulee hyvissä ajoin verryttelyalueelta maneesin ulkopuolelle. Hevosten kulku maneesiin maneesin takaovesta.

Peruutukset voi ilmoittaa kansliaan numeroon 044-5439321.

                                                            

Luokka 1 Helppo C:2, 2000 luokka alkaa klo 11                 

22 lähtöä, 6 Sijoittuu.

Tuomari C: Mari Lehtikunnas                            

                                                            

1     Olivia Hukkanen     Ohana Cornette                      Salon Ratsastusseura ry                11:00

2     Noora Syngelmä     Emmy Ber                               Salon Ratsastusseura ry

3     Reeta Partanen      Pileen Hemmo                        Melkkilän Ratsastajat ry

4     Nea Heino              Beauty VI                                Melkkilän Ratsastajat ry

5     Eeva-Maria Niemi  Imitus                                      Melkkilän Ratsastajat ry

6     Iisa Leino                Khazid' Hea                             Salo Riding Club ry    

7     Emma Stadius        West Side Silvester                 Väst-Nylands Ryttare Rf

8     Milla Korhonen      Averlitas                                  Rusko Riding Team ry   

       TAUKO 15 MINUUTTIA                                                                                                12:00        

9     Pia Isotalo               Crupier                                    Kulta-Ahon Ratsastajat ry              12:15

10   Sofia Ahlroos          Walther von der Vogelweide Väst-Nylands Ryttare Rf

11   Teija Tolonen         Piitus                                       Väst-Nylands Ryttare Rf

12   Merja Jokela          Lunalle                                    Kimitoöns Ryttare Rf   

13   Laura Holappa        Lady Arwen                            Ypäjän Ratsastajat ry  

14   Kaisa Kölhi              Iiriksen Unelma                      Suomenratsut ry        

15   Sofia Jaakkola         Ohana Cornette                     Salon Ratsastusseura ry

       TAUKO 15 MINUUTTIA                                                                                                13:07        

16   Linda Määttänen    Feja III                                     Salo Riding Club ry                        13:22

17   Anna Laasa             Chico de Rico                         Turun Seudun Ratsastusurheilijat ry    

18   Nora Lukala-Ek       Kotimäen Maybe                    Kimitoöns Ryttare Rf   

19   Eeva-Maria Niemi Merata Magnus                     Melkkilän Ratsastajat ry

20   Katri Kulmala         Pileen Hemmo                       Melkkilän Ratsastajat ry

21   Laura Mikkola        Emmy Ber                               Salon Ratsastusseura ry

22   Elsi Vuorio              Khazid' Hea                             Someron Ratsastajat ry 

 

 

Luokka 2 Aikuisratsastusmerkki 2010, luokka alkaa 14:30 (arvio)

9 lähtöä, 3 Sijoittuu.                                 

Tuomari C: Mari Lehtikunnas 

                                                             

1      Lotta Aaltonen       Beauty VI                                Melkkilän Ratsastajat ry               14:30

2     Linda Määttänen    Feja III                                     Salo Riding Club ry     

3     Martta Teuri          Lauries Glorie 2582                Melkkilän Ratsastajat ry

4     Saga Melkkilä         Amigo                                     Melkkilän Ratsastajat ry

5     Milla Virtanen        Erkki Ilmari                             Väst-Nylands Ryttare Rf 

6     Emmi Laasa            El Samuel                               Turun Seudun Ratsastusurheilijat ry      

7     Reeta Partanen      Gurija-Gucci                           Melkkilän Ratsastajat ry

8     Emilia Puro             Sonjan Siru                             Salon Ratsastusseura ry 

9     Emilia Lahti            Landi's Memory                     Ratsastusseura MT-Team ry

 

 

Luokka 3 A-merkin kouluohjelma 2006, luokka alkaa 15:45   (arvio)               

4 lähtöä, 2 Sijoittuu. 

Tuomari C: Mari Lehtikunnas

                                                            

1     Milla Virtanen        Erkki Ilmari                             Väst-Nylands Ryttare Rf                 15:45

2     Emmi Laasa            El Samuel                               Turun Seudun Ratsastusurheilijat ry

3     Martta Teuri          Lauries Glorie 2582                Melkkilän Ratsastajat ry

4     Katri Lindholm        Merata Magnus                     Melkkilän Ratsastajat ry