Tulokset 26.4.2009

27.4.2009

TULOKSET MELKKILÄN RATSASTAJIEN SEURAKOULUKILPAILUISTA 26.4.2009

 

LUOKKA I A, C-merkin koulukoe ( 2tuomaria)

 

Pistelaskuissa tapahtuneiden sekaannusten johdosta ensimmäisellä sijalla on kolme ratsukkoa.

 

  1. Krista Niemelä – My Miracle, SRS, 232 p. 1. Katariina Roos – Pointeri, SomRa, 230p. 1. Katariina Mäkelä – Perran Dancing Devil, PerRa, 225 p. 4. Essi Joronen – Kirvalo, SRS; 217 p. 4. Miia Lindgren – Sirun Akilleus, SRS, 217 p. 6. Jenni Pyykkö – Imitus, MeRaTa, 216 p. 7. Mira Idström – Never Ending Story, KaR, 213 p. 8. Viivi Tielinen – Prefekts, MeRaTa, 210 p. 9. Marika Tikkanen –Ronita, SomRa, 209p. 10. Jutta Sjöholm – Liikun Leisku, SRS, 208 p. 11. Sara-Maria Ikonen-Pärla II; PerRa 201p. 12. Ida Illman- Perran Charmntroll, PerRa, 200 p. 13. Laura Polo – Solsikke, K-AR, 194 p. 14. Hanna Niemi – Ulvisteri, MeR, 191 p. 14. Niina Ylimaa – Dilma,  SRS, 191 p. 16. Tanja Lahtinen – Pallas Tequila, SRS, 188 p. 17. Chrysanthi Spinou –Perran Morticia, PerRa, 187 p.18. Laura Rietz – First Dinero, MeRaTa, 183 p.

 

LUOKKA I B, C-merkin koulukoe

 

  1. Suvi Tuomela – Perran Dancing Devil, PerRa, 117 p. 2. Marina Kallioniemi – Pocal R, MeRaTa,116 p. 3. Emmi Valla – Pärla II, PerRa, 112 p. 4. Camilla Troberg – Gemstone, MeRaTa, 110 p. 5. Marjo Mettala – Velhon Lohtu – MT-Team, 107 p. 6. Katja Nordman – Huiskeen Tähti, MeRaTa, 106 p. 6. Niina Soininen – Jack of Clubs, MeRaTa, 106 p. 8. Anni Nieminen – Pepileevi, MeRaTa, 101 p. 9. Viia Kaartinen – Perran Dancing Queen, PerRa, 98 p. 9. Ilona Varjus – Ronita, SomRa, 98 p. 11. Ilona Hohenthall – Perran Morticia, PerRa, 88 p.

Kesk. Alina Lehti – Happy Finn, MeRaTa, Senita Pukki- Hab und bud, MeR

 

LUOKKA II, Raviohjelma

 

  1. Maiju Hoskonen – Pallas Tequila, SRS, 107 p. 2. Pilvi Koskinen – Bronz, MeRaTa, 103 p. 2. Veera Rousku –Perran Charmntroll, PerRa, 103 p. 4. Sara Koivisto – Jumping Jelly, MeRaTa, 99 p. 4. Eija Heimo – E.V.Halla, WRF, 99 p. 6. Paavo Nieminen – Bronz, MeRaTa, 93 p. 7. Lotta Ilola- Siltasaaren Aida, MeRaTa, 90 p. 8. Nita Rautiainen – Perran Dancing Queen, PerRa, 88 p. 8. Nina Ylimaa - El Nino, SRS, 88 p. 10. Elina Miikkulainen – Varessuon Veera, SRS, 85 p.

Kesk. Niina Ylimaa – Dilma, SRS

 

LUOKKA III, Helppo B:0

 

  1. Anna Silen – Alexander Katt, MeRaTa, 153 p. 2. Iida Hakanen – Sunny Saturday, MeRaTa, 148 p. 3. Jenna Rissanen – Fatamorgana II, MeRaTa, 147 p. 4. Suvi Rokka – Pikku Myy, K-AR, 145 p. 4. Maria Salomaa – Imitus, MeRaTa, 145 p. 6. Johanna Harmanen – Pointeri, SomRa, 143 p. 7. Piia Iaotalo – Knuutilan Sampo, PaRa, 142 p. 8. Maarit Alhokoski – Huiskeen Tähti, MeRaTa, 141 p.

 

LUOKKA IV, A-merkin koulukoe

 

  1. Nora Lukala-Ek –Lindeman, KiRy, 180 p. 2. Riina Rissanen – Rowena, MeRaTa, 142 p.

Hyl. Maarit Alhokoski – Fatamorgana II, MeRaTa.

Luokan ulkopuolella: Jenna Rissanen – Fatamorgana II, MeRaTa, 146 p.