Tulokset 21.9.2008

21.9.2008

TULOKSET MELKKILÄN RATSASTAJIEN SEURAKOULUKILPAILUISTA 21.9.2008

 

LUOKKA 1 a,C -merkin koulukoe. 2 tuomaria.

16 lähti, 5 sijoittui

 

1)      ; Roosa Katajakoski – Lucky, MeRaTa, 225 p. 2) Elli Koskinen – Pileen Hemmo, MeRaTa, 221 p. 3) Essi Joronen – Kirvalo, SRS, 220 p. 4) Anniina Isomäki – Sindarve Mykle, SRS 217 p. 5) Nelli Kaleva – Pepileevi, MeRaTa, 211 p. 6) Suvi Leinonen – Waikiki, MeRaTa, 210 p ja 6) Krista Kettunen – Axl Dietlinde, MeRaTa, 210p. 8) Jenna Rissanen – Happy Finn, MeRaTa, 208 p. 9) Viia Kaartinen – Perran Caramba, PerRa, 207 p. 10) Suvi Tuomela – Hagelunds Adeline, PerRa, 205 p.10) Katri Varvikko – Hallatar, MeRaTa, 205 p. 12) Anniina Isomäki – Nifty Novak, SRS, 201 p. 13) Miia Lindgren – Sirun Akilleus, SRS, 193 p. 14) Maria Salomaa – Imitus, MeRaTa, 190 p. 15) Kiira Silen – Lotti, MeRaTa, 183 p, 16) Sofia Isokangas- Bronz, MeRaTa, 182 p.

 

LUOKKA 1 B, c-merkin koulukoe, 1 tuomari

17 lähti, 5 sijoittui

 

1)      Jenna Rissanen – Fatamorgana II, MeRaTa 114 p. 2) Riina Rissanen – Rowena,  MeRaTa,10 9 p. 3) Iida Hakanen – Sunny Saturday, MeRaTa, 108 p. 4) Elena PalomoDomino Do, MeRaTa, 105 p. 5) Jessica Holmberg – Derwen Queens Counsel, KiRy, 100 p. 6) Titta Vikman – Taika-Aika, PaRa, 99 p. 7) Jenni Pyykkö – Siltasaaren Aida, MeRaTa, 97 p. 8) Laura Kuisma- Anke, SRS, 96 p.9) Lotta Vikman – Taika-Aika, PaRa, 95 p. 9) Kirsi Seppälä – Welkko, NPR, 95 p. 11) Iina Saarinen – Volna, PerRa, 94 p. 12) Emmi Valla- Perran Afrodite, PerRa, 92 p. 13) Kristiina Örri – Totilon Jippo, MeRaTa, 90 p. 14) Pauliina Niemi – Viktorija, MT-Team, 89 p. 15) Maarit Alhokoski – Gurija Cucci, MeRaTa, 88 p. 16) Pinja Paakkonen – Apollo, SRS, 67 p. 17) Marika Lammi – Avec, MeRaTa, 66 p.

 

LUOKKA II, B-merkin estekoe, 1 tuomari

4 lähti, 2 sijoittui

 

1) Jonna Siemssen – Eeva, ParS, 137p. 2) Ronja Näsman – Erik II, KiRy, 128 p. 3) Mia Mehtälä – Pin Rocks Rose, SRS, 127 p. 4) Laura Kuisma – Anke, SRS, 118 p.

 

LUOKKA III, KN- Special, luokka on samalla Luckner Trofe seuramestaruusosakilpailu.

1 tuomari

15 lähti, 4 sijoittui.

 

1)      Niina Soininen – Sunny Saturday, MeRaTa, 162 p. 2) Jonna Siemssen – Eeva, ParS, 157 p, ja 2) Marina Kallioniemi – Boss, MeRaTa, 157 p. 4) Jenn a Rissanen- Fatamorgana II; MeRaTa, 152 p. 5)Ele na Palomo – Domino Do MeRaTa, 145 p. 6) Roosa Katajakoski – Lucky, MeRaTa, 144 p ja 6) Katriina Melkkilä – Cayenn D, MeRaTa, 144 p. 8) Riina Rissanen – Rowena, MeRaTa, 137 p ja 8) Helmi Kiviranta – Hehku-Tyttö, SRS, 137 p.10) Emmi Valla – Perran Afrodite, PerRa, 132 p. 11)Suvi Tuomela – Hagelunds Adeline, PerRa, 131 p. 12) Anni Nieminen- Pileen Hemmo, MeRaTa, 130 p. 13) Riina Rissanen – Finesse, MeRaTa, 129 p. 14) Iina Saarinen- Volna, PerRa, 126 p ja 14) Viia Kaartinen- Perran Caramba, PerRa, 126 p.

 

 

 

 

LUCKNER TROFE SEURAMESTARUUSOSAKILPAILU KOULUOSUUDEN JÄLKEEN:

 

1) Jenna Rissanen – Fatamorgana,  2) Elena Palomo – Domino Do, 3) Roosa Katajakoski – Lucky., 4) Riina Rissanen – Rowena, 5) Anni Nieminen- Pileen Hemmo, 6) Riina Rissanen - Finesse

 

1)